Psychiatrická léčebna v Kroměříži


MENU:

ODDĚLENÍ 

os07_tbOddělení 7a je uzavřené gerontopsychiatrické koedukované oddělení pro nemocné starší 65 let.

Oddělení poskytuje diferencovanou a specializovanou péči seniorům trpícím duševní poruchou nebo duševní nemocí, oddělení je zaměřeno na diagnostiku, léčbu, kognitivní i pohybovou rehabilitaci pacientů.

Komplexní péče o nemocné je poskytována nejen psychiatry a psychology, ale také konziliárními lékaři, zejména internistou, neurologem, chirurgem, kožním lékařem. Také jsou k dispozici rehabilitační pracovníci i ergoterapeuti docházející na oddělení.

Základní i odborná péče je poskytována zdravotními sestrami, ošetřovatelkami i sanitáři. V sociální oblasti je schopna vypomoci nemocným sociální pracovnice.

Oddělení je uzpůsobeno pro mobilní nemocné, pokoje jsou 2-3 lůžkové.

V případě zájmu jsou na oddělení dva nadstandardní jednolůžkové pokoje vybavené televizí, chladničkou, radiomagnetofonem, šatní skříní, stolkem a vlastním soc. zařízením za poplatek 300 Kč/den.

Nemocní mají možnost využívat fyzioterapii, rehabilitaci – vodoléčba, elektroléčba, masáže, laser, myoskeletální techniky, rehabilitační i kondiční cvičení.

Nedílnou součástí léčby je i činnostní terapie, dle zájmů nemocného (šicí, dřevařské, košíkářské dílny, aranžování květin, ruční práce atd.).

V léčebné výchově k soběstačnosti se nemocní zapojí do běžného zvládání nároků každodenního života.

Samostatné vycházky po areálu jsou závislé od zdravotního stavu nemocného, jinak jsou možné s personálem, případně s příbuznými.

Volný čas mohou pacienti trávit v Klubu pacientů, kde se pořádají různé akce, je přístup k internetu. Také je možné půjčování knih v pacientské knihovně.

V areálu PN je bufet s drobným zbožím.

 

Počet lůžek: 22
Telefon: 573 314 495
Primář: prim. MUDr. Hana Navrátilová, e-mail: navratilovah@pnkm.cz
Lékař: MUDr. Barbora Hradilová, e-mail: hradilovab@pnkm.cz  
Vrchní a staniční sestra: Marcela Knapová, e-mail: knapovam@pnkm.cz
Sociální pracovnice: Edita Vavrysová, DiS., e-mail: vavrysovae@pnkm.cz

Návštěvní doba:

všední dny  14-17 hodin, 
soboty, neděle a svátky 9-11, 14-17 hodin© 2012 Psychiatrická nemocnice v Kroměříži   |   Všechna práva vyhrazena