Psychiatrická léčebna v Kroměříži


MENU:

DOBROVOLNICTVÍ 

Navigace:  DOBROVOLNICTVÍ 
Paris

Pro začátek vyplňte kontaktujte koordinátorku dobrovolnictví Ivanu Šiškovou (ivana.siskova@adra.cz, telefon +420 739 592 951) s níž si sjednáte osobní schůzku. Posléze následuje úvodní školení, kde si povíme vše o tom, co dobrovolnictví obnáší. Zjistíte zde potřebné informace a uděláte si představu, kam můžete ve Psychiatrické nemocnici v Kroměříži jako dobrovolník docházet. Pak už si jen vyberete, s kým se budete cítit dobře, vyřídíme potřebnou administrativu a můžete začít pomáhat. Nenecháme vás v tom, na první schůzku půjdeme s vámi, a i nadále budeme k dispozici, když si s něčím nebudete vědět rady.

Vůbec ne. Je jen na vás, kolik času dobrovolnictví věnujete. Naši dobrovolníci a dobrovolnice obvykle dochází za svými klienty 1 x týdně na 2 hodiny. I během jedné „obyčejné hodiny“ však můžete proměnit život nejen sobě, ale i někomu jinému. Vaše časové možnosti s vámi vždy probereme a domluvíme docházení tak, aby vyhovovalo oběma stranám.

Nejdůležitější je chuť pomáhat a ochota věnovat svůj čas druhým. Pro dobrovolnickou službu nepotřebujete žádné speciální vzdělání či schopnosti. Přesto však jsou určité podmínky, které musíte splňovat a které vyplývají ze zákona. Jejich smyslem je chránit jak naše pacienty, tak dobrovolníky a dobrovolnice samotné. Proto se dobrovolníkem může stát každý občan ČR starší 18 let, který doloží čistý výpis z rejstříku trestů a potvrzení od lékaře, že může dobrovolnickou činnost vykonávat.

Kromě vašeho času a energie vůbec nic.

Ano, můžete. ADRA koordinuje dobrovolnictví v rámci akreditovaného programu. Na požádání vám koordinátorka dobrovolnictví vystaví potvrzení o dobrovolnické činnosti, tzv. Osvědčení o vykonané dlouhodobé dobrovolnické službě.

Neváhejte se obrátit na koordinátorku dobrovolnictví Ivanu Šiškovou, která vám ochotně pomůže. Je dostupná buď na emailové adrese ivana.siskova@adra.cz nebo na telefonním čísle +420 739 592 951 .

Paris

Podkategorie


© 2012 Psychiatrická nemocnice v Kroměříži   |   Všechna práva vyhrazena